Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 12.12. 2018
Dnes má svátek Simona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Toxiny z negativních emocí – často opomíjený prvek v procesu detoxikace

26. 02. 2018 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Pokud se rozhodnete očištění organismu podstoupit, nezapomínejte ani na emoční složku vašeho těla, bez kterého nemůže fungovat na sto procent žádný sebelepší detoxikační program. Můžete si vybrat jednu metodu nebo zvolit jejich vhodnou kombinaci a nebojte se vyhledat ani radu odborníka.

Ten vám totiž poradí, jaká zásadní postupy dodržovat a čeho se vyvarovat. Výživová poradkyně Dagmar Lužná radí: „Po dobu detoxikace omezíme, ideálně úplně vyloučíme přesolené potraviny, jako jsou tvrdé sýry, uzeniny, tučná masa, vejce, slané oříšky, chipsy atd. a nahradíme je zajímavě upravenou zeleninou. Tím, jak přestaneme solit, nás to nepotáhne k cukru a ke sladkostem. Mimo jiné doporučuji zařadit v průběhu detoxikace čistou šťávu z černé ředkve (Rabanon), ideálně každé ráno 1-2 ampule, plus šťávu z čerstvého citronu a hrnek vlažné vody. Poté můžeme do půl hodiny snídat.“ Černá ředkev nejen, že obsahuje vysoké množství vitamínu C i B a minerálních látek, ale vhodná je právě především díky obsahu Raphanolu. To je silice s velmi aktivní sirnou složkou, které ředkev vděčí za blahodárný vliv na játra. Podporuje trávení a tvorbu žluče, má silný močopudný a čistící účinek a působí desinfekčně na močové cesty. Šťáva je získávána ultramoderní metodou studené extrakce z čerstvé úrody černé ředkve. Bezprostředně po zpracování se naplní do ampulí, což zaručuje, že ve šťávě zůstanou všechny rostlinné aktivní látky, které jsou zdrojem účinku a proslulosti černé ředkve.

detoxikace organismuToxiny z negativních emocí


Velice často při detoxikaci opomíjíme působení psychických faktorů. Málokdo si totiž uvědomuje, že je denně vystaven vlivu toxinů z vlastních negativních emocí. Toxiny se v těle usazují vždy, když cítíte vztek, strach, nebo se přesvědčujete o vlastní fyzické nedokonalosti a nedostatečnosti. Tvoříte si tak nevědomky základ pro fyzické problémy. V rámci detoxikace myslete vždy také na práci s vlastní psychikou. Psychická detoxikace by měla jít ruku v ruce s tou fyzickou. V případě, že si nejste jisti, že budete schopni svou mysl přenastavit sami, neváhejte sáhnout po produktu, který vám v tomto pomůže. Skvělým pomocníkem jsou na příklad Bachovy esence. „Při výběru pomocníků z řady Bachových esencí záleží na našem konkrétním problému, říká Romana Kotěrová, odbornice na Bachovu terapii a popisuje: „Máme deprese, strach z něčeho konkrétního, nebo se jen bojíme, že sotva něco začneme, nejsme schopni si pevnou vůli, např. detoxikovat, udržet? V tomto případě nám mohou pomoci tzv. kombinované esence pro podporu silné vůle, abychom skutečně začali a neodkládali či esence pro vytrvání, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu nebo jen malém pokroku a podobně.“ Pokud se vám nechce k terapeutovi, který by esenci namíchal, může vám pomoci i lékárník, který vybere přímo z hotových kombinací. „Všichni, kdo se rozhodli pro očistnou kúru, mohou využít esenci nazývající se Detox. Tato kombinovaná esence pomáhá posílit vůli a vytrvalost ve svém rozhodnutí,“ dodává Kotěrová.

Pamatujte také na jemnou fyzickou aktivitu


V době, kdy je tělo v očistném procesu, je potřeba s ním jednat opatrně. Nepřetěžujte se zbytečně náročnými fyzickými aktivitami. Vaše tělo je v pohotovostním stavu a nadměrná fyzická zátěž mu může jen ublížit. Hledejte si takové fyzické aktivity, která vás zbytečně neunaví. Vhodné jsou například delší procházky či plavání. Skvělým doplňkem, který pomůže v očistě organismu, je mimo jiné hormonální jógová terapie. „Tato metoda působí na tělo očistně díky technikám, které používá. Dechové techniky v kombinaci s ásanami zbavují tělo toxinů z míst, kde dochází k intenzivní stimulaci a tím podporuje metabolické funkce. Aktivujete štítnou žlázu (orgán řídící metabolismus), pozitivně ovlivníte také slinivku a játra. Podpoříte rovnováhu vnitřního prostředí. Dalšími technikami stimulujete očistu a harmonizaci urogenitální oblasti,“ říká Jana Černotová, lektorka hormonální jógové terapie.

Nedostatek energie


Intenzivní detoxikační kúra by neměla být záležitostí na jeden týden. Odborníci doporučují vydržet ideálně týdnů šest. Po detoxikační kúře (nebo během ní) můžete pociťovat nedostatek energie. Snížení energie je jasným signálem těla, abyste zpomalili a více odpočívali. Energii můžete doplnit kromě odpočinku a relaxace také z přírodních zdrojů. Zkusili jste ženšen? Adaptogenní efekt ženšenu funguje na principu vyšší absorpce kyslíku tkáněmi, čímž se zlepšuje jejich činnost a člověk tak získá více energie, zároveň má ženšen antioxidační vlastnosti a snižuje psychickou únavu. Při výběru ženšenu dbejte na druh, který je v produktu použit, čím je doplněn, a ve které fázi své zralosti se sbírá. Nejúčinnějším ženšenem je ženšen pravý, a pokud je doplněn jujubou, můžete se spolehnout, že se ve výběru nezmýlíte, neboť touto kombinací zvýšíte účinek ženšenu. Navíc fakt, že byl prokázán vliv jujuby také u onemocnění jater a trávicího traktu dokazuje, že se jedná o skutečně efektivního pomocníka při detoxikaci. „Extrakt ženšenu s jujubou obsahuje čaj Kombe, jehož bezchybné zpracování zaručuje účinné a bezpečné fungování této byliny,“ radí PharmDr. Lucia Havlíková ze společnosti Pure District, která k nám ženšenové čaje dováží.

Pozor na detoxikační krizi


Může se stát, že pokud své tělo nadmíru detoxikací přetížíte, dostanete se do tzv. detoxikační krize. Ta vzniká, pokud tělo nemůže uvolněné toxiny vyloučit. Jestliže tedy vylučovací orgány na detoxikaci nepřipravíme, toxiny si mohou cestu ven razit například kůží a může se tak objevit ekzém nebo například akné, případně stavy podobné chřipce, jako jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů či průjmy. Proto je velice důležité otevřít a následně zprůchodnit detoxikační cesty tím, že posílíte vylučovací orgány. „Jedny z nástrojů, jak vylučovací orgány posílit, je na příklad manuální lymfodrenáž nebo výše zmiňovaná hormonální jóga,“ radí Jana Černotová.

Na zdraví! Je tu KombeKombe


Granulovaný čaj Kombe obsahuje mimo ženšenu také jujubu, čímž je zvýšen účinek čaje. Kombinace těchto látek brzdí odumírání buněk, zpomaluje stárnutí a napomáhá při únavě, zlepšuje pozornost, přispívá k přirozené obraně těla a zlepšuje funkci imunitního systému, má antioxidační účinky, chrání před důsledky stresu a dodává energii. Je přirozeně bezlepkový, bez přídavku barviv a konzervačních látek a neobsahuje umělá aroma. Kombe znamená v korejštině „na zdraví“. Kombe totiž zdravé je.
Cena: 269 Kč/ 20 ks
www.kombe.czRabanonRabanon


Přírodní výtažek z černé ředkve v bio kvalitě. Důležitá složka Raphanol je silice s velmi aktivní sirnou složkou, která má blahodárný vliv na játra. Podporuje trávení a tvorbu žluče, má silný močopudný a čistící účinek a působí desinfekčně na močové cesty. Šťáva je získávána ultramoderní metodou studené extrakce z čerstvé úrody černé ředkve. Bezprostředně po zpracování se naplní do ampulí, což zaručuje, že ve šťávě zůstanou všechny rostlinné aktivní látky, které jsou zdrojem účinku a proslulosti černé ředkve. Certifikovaný výrobek ekologického zemědělství. Neobsahuje žádné konzervační či jiné chemické přidané látky.
Cena: 269 Kč/ 20 ampulí
www.tarapharm.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík09. 06. 2018 23:00 Sebrán "Nápoje" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:57 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:52 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:47 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:42 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:38 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:33 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:28 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:23 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:19 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:16 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:12 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů
09. 06. 2018 22:08 Sebrán "Jídlo" za 2 bodů

Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak přeju, ať brzo připluje.
Obrázek uživatelky
profil
poslední uloven, jdu dokonat dílo. Dobrou noc a delší dobu nechci o klikačce slyšetSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak přeju, ať brzo připluje.
Obrázek uživatelky
profil
12x, čekám na poslední kousekSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles