Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

7. dubna Světový den zdraví

7. 04. 2011 | Péče o tělo
Vzpomeňme si, když jsme byli malí. Zdraví pro většinu z nás představovalo naprostou samozřejmost, že? Občasná chřipka, alergie nebo odřené koleno představovaly jediné neduhy, které jsme znali. S postupem času jsme si začali uvědomovat, že zdraví samozřejmostí zdaleka není.

Viděli jsme kolem sebe i lidi, kteří takové štěstí neměli – vážně nemocné, těžce zraněné. Postupně jsme pochopili, že ani naše zdraví není stoprocentní doživotní jistotou. A tak jsme si ho začali vážit – čím dál tím více – pochopili jsme, že je darem. A právě tomuto daru je věnován 7. duben jako Světový den zdraví.

Světový den zdraví se slaví od roku 1946, kdy byl ustanoven současně se založením Světové zdravotnické organizace (WHO – World Health Organization). Ta dnes působí celosvětově - v nejchudších oblastech Afriky a Asie, v méně vyspělých zemích Evropy a Ameriky, stejně jako v bohatých státech či místech přírodních katastrof a válečných konfliktů. Spektrum její působnosti je široké, zabývá se výživou, zdroji pitné vody, životním stylem, reprodukcí, civilizačními onemocněními, atd. Pro každý rok je vybráno jedno aktuální téma, kterému se 7. duben Světový den zdraví věnuje. V minulých deseti letech se jednalo o tato témata:

2001 - Duševní zdraví
2002 - Pohyb pro zdraví
2003 - Budoucnost života
2004 - Bezpečnost silničního provozu
2005 - Matka a dítě
2006 - Spoluprací ke zdraví
2007 - Mezinárodní zdravotní bezpečnost
2008 - Ochrana zdraví před změnou klimatu
2009 - Za bezpečné nemocnice v případě nouze
2010 - Urbanizace a zdraví

Pro rok 2011 je na Světový den zdraví zvoleno téma „Antimikrobiální rezistence“. Jedná se o odolnost patogenních organismů (tedy těch, které nám mohou způsobit nějaké onemocnění) proti některým léčivům (zejména antibiotikům). Ta nyní celosvětově ztrácejí na účinnosti a rovněž jejich další vývoj je tím značně ztížen. Během letošního Světového dne zdraví WHO poukazuje na tento problém a nabádá vlády k přijetí příslušných opatření. Zároveň však promlouvá také k jednotlivcům, zejména varuje před nadužíváním léků a zamořováním přírody léčivy nesprávně zlikvidovanými a vyhozenými do odpadů.

Po celém světě (Českou republiku nevyjímaje) budou probíhat osvětové a charitativní akce, u nás se do nich zapojují zejména humanitární organizace a některé školy. 7. dubna se tedy zastavme a zamysleme se a to nejen nad letošním tématem, ale nad zdravím obecně. Co bychom pro jeho zlepšení mohli udělat? Jak bychom mohli pomoci ostatním? A pokusme se alespoň tento jeden den na zdraví své i ostatních lidí myslet trochu více...


Agrant - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků