Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 18.11. 2017
Dnes má svátek Romana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Alpy - významné evropské pohoří

10. 12. 2010 | Evropa

Alpy jsou významným evropským pohořím. Nejenže zde najdeme nejvyšší horu našeho kontinentu, mají také výrazný vliv na počasí velké části Evropy (včetně České republiky) a jedná se rovněž o pramennou oblast mnoha významných evropských řek. Vytvářejí oblouk široký v nejširším místě 260 kilometrů a dlouhý 1 600 kilometrů. Zasahují na území hned sedmi států – Itálie, Francie, Německa, Švýcarska, Lichtenštejnska, Rakouska a Slovinska.

Díky své rozloze nejsou jednotným systémem – charakter jednotlivých oblastí se velmi liší. Pro turistu skýtají mnoho zajímavých a velmi odlišných typů krajiny na relativně malé ploše – ledovce, horské louky, průsmyky...je opravdu z čeho vybírat! Z biologického hlediska zde najdeme mnoho zajímavých rostlinných i živočišných druhů. Botaniky i laiky určitě zaujmou zdejší rododendrony, pěnišníky, alpská protěž či hořec. Zoologové by mezi typické zástupce alpské fauny zařadili sviště, kamzíky, kozorožce, rysy, zajíce, tetřevy, orly skalní, orlosupy a mnoho dalších. Dříve bývaly Alpy domovem také medvědů a vlků, oba druhy však jsou již na jejich území vyhubeny. Není ovšem vyloučeno, že se sem časem opět vrátí (ať už přirozenou cestou – pravděpodobně z Karpat, nebo s pomocí člověka).

Alpy sehrávaly v životech tamních lidí důležitou roli odpradávna. Již z pravěku máme dochovány důkazy o jejich osídlení nebo alespoň o jejich překročení. Známý je téměř detektivní případ ötziho – mumifikovaného člověka z doby přibližně 3 300 let př. n. l., který byl nalezen na ledovci v italských Alpách poblíž rakousko-italských hranic ve výšce 3 210 m. n. m., a který byl pravděpodobně zavražděn. Známé je rovněž překročení Alp Hanibalem s početnou armádou vybavenou dokonce slony!

Život v Alpách vždy znamenal pro jejich obyvatele tvrdou zkoušku. Teprve v posledních stoletích začali lidé Alpy využívat jako významné turistické centrum. Co vlastně Alpy dnešním návštěvníkům nabízejí? V létě je to zejména turistika, cykloturistika, jízda na kolečkových bruslích, v zimě lyžování sjezdové i na běžkách, freeride, snowboarding ... Celoročně pak termální koupele, horolezectví, speleologie, dále pak doplňkové atrakce jednotlivých center jako zorbing, noc v ledovém iglú, adrenalinové parky, dětské parky a mnohé další. Při návštěvě nesmíte zapomenout ani na ochutnávku místní kuchyně, která je opravdu pestrá – od kvalitních sýrů, přes uzeniny a vynikající pečivo až po alpskou ikonu – čokoládu.

A že jsou Alpy jen pro bohaté? Ale kdepak! Ano, samozřejmě si můžete vybrat lokalitu, kde za jedinou noc utratíte více, než za běžnou týdenní dovolenou. Ale najdou se i místa, kde za kvalitní ubytování v atraktivní oblasti zaplatíte podstatně méně než při návštěvě Krkonoš či Tater. A pokud nejste příliš nároční, spokojíte se s prostým ubytováním, nebo vás pojede více a nevadí vám spát společně na jednom pokoji, může vás taková dovolená vyjít skutečně levně! Alpy jsou pro nás Čechy skutečně co by kamenem dohodil, takže neváhejte a naplánujte si dovolenou!

 

Agrant - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Alpy - významné evropské pohoří:

Alpy - významné evropské pohoří
Alpy - významné evropské pohoří
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Do Alp jezdíme každý rok. Krásná příroda, perfektní služby, nevyjde to o moc dráž než naše hory. Doporučuji!!
Obrázek uživatelky
profil
Proti Tatrám jsou Alpy mnohem levnější a nabízí větší množství sjezdovek a lepší služby. Jezdíme do Alp pravidelně, pokaždé na jiné místo a zatím jsem nebyli zklamáni.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
alpy sú krásne,,ale už netreba cestovať tak....ďaleko...super je aj v Tatrách
Obrázek uživatelky
profil
Je to krásné evropské pohoří. Taky bych Alpy jednou ráda navštívila.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles