Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Freestyle karate - nekontaktní a nenásilný bojový sport

3. 03. 2011 | Fitness

Freestyle karate je nekontaktní a nenásilný bojový sport, který se skládá z vizuálních prvků velké řady bojových umění v kombinaci s taneční choreografií a akrobacií. Jedná se o velkou atraktivní akční show, ve které hraje velkou roli hudba a také adrenalin. Ve světě je známý pod názvem Musical Forms nebo také Hardstyle Musical Forms. U nás ho ale každý zná pod názvem Freestyle karate. Od tradičního karate se liší tím, že ve freestyle je zařazena spousta dech beroucích skoků, vrutů a salt. 

 

Historie freestyle karate

Začátky freestyle se datují od 80. let 20. století, kdy se úspěšný karatista Jean Frenette rozhodl na jednom galavečeru vystoupit s klasickou karatistickou katou, kterou trošku poupravil a přidal k ní hudební doprovod. Tohle vystoupení mělo velký úspěch a brzy ho následovali další, kteří upravovali katy a začali tvořit zcela nové sestavy na hudbu. Postupně se do hudebních sestav začaly přidávat těžší akrobatické prvky jako například salta či kopy ve výskoku s rotacemi. Dnes už se klade důraz hlavně na správné provedení technik a akrobatických prvků a na sladění sestavy s hudbou. V ČR je tento sport znám od roku 1998.

 

Freestyle karate pochází z kickboxu, kung-fu, taekwonda a dalších bojových umění, a jeho hlavním předkem je japonské shotokan karate. Tento nenásilný sport rozvíjí pohybové schopnosti a klade důraz na estetickou stránku pohybu. Základy freestyle karate může aktivně cvičit prakticky každý, a to i ženy a děti. 

Freestyle nemá skoro žádné uplatnění v sebeobraně, ale pro svou líbivou podobu se prostřednictvím různých exhibičních vystoupení stala velmi populární. Některé prvky a techniky tohoto sportu jsou používány choreografy bojových scén ve filmovém průmyslu.

 

Freestyle karate převzalo z jiných klasických bojových umění hlavně různé kopy a to jak přímé, obloukové, s otočkou, tak ty ve výskoku a jiné. Typickým gymnastickým prvkem je třeba backflip alias přemet vzad. Ale především se jedná o jednu velkou show, složenou z vrutů, salt a kopů a s otočkou až o 1080 stupňů. Dnes se tento styl vyučuje ve všech větších městech České republiky a je doporučován pro všechny a to nejen muže ale i ženy a mládež od 13 let věku, ale někde mohou i mladší, protože s bojovým uměním má pramálo společného.

 

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
nechci ti kazit radost,ale nejspíš to je jen ilustrační foto Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavý sport. Markét moc pěkně si to napsala. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
zaujímavý štýl
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky