Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 20.06. 2018
Dnes má svátek Květa
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pták krasavec

3. 01. 2011 | Zvířátka

Kdo si myslíte, že je v přírodě největší parádník - kromě žen? Známe a viděli jej snad již všichni alespoň jednou v životě. Je to -  PÁV.                                                                                                     

Znáte snad většího parádníka? Hodně lidí jej přirovnává i k vlastnosti nemilé a tou je pýcha. Má však být na co pyšný.

Jak říká La Fontaine v bajce Jak si  páv stěžoval Junoně - Poznala vůbec příroda většího parádníka?

Tito ptáci jsou opravdu od pradávna chováni pro nesmírnou krásu svého peří. Setkáváme se s nimi nejen v parcích, ale i v zahradách zámků a dnes již i u drobných chovatelů, u kterých jsou okrasou hospodářství.

Pokud byste zatoužili i Vy mít svého krasavce doma na zahradě, tak pár rad. Pro domácí chov jsou nejvhodnější 3letí pávi a 2leté pávice. To je již kompletně vzrostlé jejich nadocasní peří. Optimální chovné hejno se skládá z jednoho samce a čtyř až pěti samic. Chovat jen samce je téměř nemožné a nevhodné, neboť se nám může stát, že bude utíkat a hledat si společnost - třeba i u sousedovic drůbeže. Pávice dosahuje dopělosti ve dvou letech a začne snášet vajíčka. Na jaře pět až šest, a sedí na nich 28 dnů. Paví mláďata jsou velmi choulostivá, nemají ráda vlhkost a chlad. Před tímto je opravdu musíme ochraňovat. Pávice stejně jako jiná drůbež vodí svá kuřata a velmi pečlivě se o ně stará. Páv jako správný otec se zdržuje poblíž a je připraven kdykoli v nebezpečí zakročit.

 Kdo by si je měl pořídit, kde by se měli dobře? Především páníčci, kteří mají dostatek prostoru a hlavně tolerantní sousedy. Pávi totiž kromě toho, že vynikají krásou svého peří, umějí se také dost hlasitě projevovat.

Ale co? Pokud bychom chtěli doma mít něco zvláštního, nemusí to být zrovna páv. Do paneláku se nehodí a na tu krásu nesmírnou se můžeme kdykoli přece podívat v zoo.


Autor: iva312
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Je to krásný pták. Sousedka měla jednu dobu paví pár. Bylo zajímavé pozorovat tyto krasavce na zahradě.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles