Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vložky, - no, jak jinak?! Prostě vložky!...

16. 10. 2010 | Vaše příběhy
     V době, kdy jsem ještě chodila do školy, vyprávěla nám spolužačka, jak její tatínek dostal za úkol koupit vložky. No, do bot né..., -samozřejmě ty naše, - oblíbené, bílé, lepicí. Jiné ani v té době nebyly a ty lepicí, - to byl prostě luxus, který nejenže nebyl k dostání, ale také nelepil! To byla přednost značky. Lepicí vložky, které nelepily, ovšem když náhodou ano, tak to stejně k ničemu nebylo, jelikož jejich ostatní přednosti vedly pouze k tomu, že bylo všechno, jak se zjednodušeně říká, jinak...
    
Nu, abych se dostala ke krátkému vyprávění, které nám tehdy spolužačka - budu jí říkat třeba Jana, vyprávěla.
     Její maminka byla taková velmi drobná paní, přívětivá a na svůj věk velmi hezká a udržovaná žena, která kromě svého zaměstnání měla starost snad jen o rodinu. Ovšem, ženy mají "své dny"... .( Mimo jiné, já opačně, já těch zbylých cca 23). Tatík "Jany" přišel zcela vyčerpán domů z práce a místo ještě horkých hrnců na sporáku, našel jejich maminu stočenou na gauči pod dekou. Prý se jí dotázal, co se děje..., pak dostal již jen odpověď: "Je mi zle, břicho mě strašně bolí a potřebuju, abys mi šel koupit vložky"..! - jelikož tu mám asi dvě. Večeři pak udělám.
     "A nechceš ještě něco?" - ptal se pan Novák. Odpověď byla jednoznačná: "Ne." 
     Pan Novák tedy odkráčel směr samoobsluha. V hlavě si tak přemítal, co by tak ještě měl koupit, aby pozornost pokladní nezůstala u těch vložek...,- sušenky - ne, máme upečenou buchtu, cukr - ne, ten také máme, tvaroh - no, ten už mít nebudou. No, nevymyslel nic. Jenže! Jiskřička naděje se našla! Za výlohou totiž viděl prodavačku, která pracovala v oddělení masa. Akorát byl čas "odpoledního" závozu, kdy se do pultu dávalo maso, které dovezli ráno, - tudíž za pultem fronta.
     Poprosil tehdy, myslím, že poprvé a také naposledy...
"Víte, já nechci maso, já bych jen chtěl, jestli byste nebyla tak hodná, - a tenhle balíček ještě nedala do jednoho sáčku s cenou...!"
     Ochotná prodavačka balík s vložkami od něj vzala, zašla do zázemí prodejny, vyšla zpátky, - balíček již přebalen, - na něm i cena. Přes frontu na maso na něj zvolala...! -
     Pane Nový, tady máte ty vložky!!!!!
    
     Jména i příjmení byla v tomto příběhu změněna. Jméno spolužačky jsem proměnila na své a příjmení je opravdu zcela náhodné.
        

Autor: Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
to bývalo dřív! můj táta by ani nešel a manželovi to problém nedělá - jiná doba, jiný přístupSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík i to se stáváSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
nemám slov. SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
To se povedlo!
SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles