Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.03. 2018
Dnes má svátek Gabriel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Taekwon-do - korejské bojové umění

9. 04. 2011 | Fitness
Taekwon-do je korejské bojové umění, založené na principech moderní fyziky. Založil jej generál Choi-Hong-Hi v roce 1955. Slovo Taekwon-do se dá přeložit jako tae - práce a technika nohama, což jsou pohyby, výskoky a kopy, kwon - znamená technika rukama a to jsou různé bloky, úchopy a údery, koncové slovo - do - znamená způsob myšlení a cesta životem. Bylo vytvořeno jako prostředek sebeobrany s posláním bránit mír a spravedlnost na světě.

Taekwon-do se v České republice poprvé objevilo až v roce 1990 a v roce 1995 bylo přijato za člena Českého olympijského výboru. Tento sport se skládá ze 3200 přesně popsaných pohybů, kopů, úderů, podmetů, pádů a úhybů. V dnešní době je to jedno z nejlepších bojových umění vůbec. Skládá se z pěti základních částí, a to základní pohyby, vzory, nácvik boje, sebeobrana a trénink. Nejdříve se musíte naučit základní pohyby, které jsou následně spojeny do předepsaných sestav, které slouží k procvičování jednotlivých technik rukou a nohou, a až potom můžete přejít k praktickému procvičování v simulovaném boji. Nakonec se naučíte sebeobraně, tedy reálnému boji.

Každý, kdo bude taekwon-do pravidelně cvičit, bude se postupně zdokonalovat a přesto se učit neustále něco nového. K úspěchu v boji musí být tělo cvičence náležitě zoceleno tvrdým a pravidelným tréninkem, proto je neustálé procvičování základních pohybů. Začátečníci nosí žákovský oděv s barevným páskem, mistři mají pásek černý a podle jejich další úrovně i více černého lemování. Trénink technik se provádí většinou do vzduchu a zároveň dynamicky do kopacích terčů a nebo ve dvojicích či skupinách.

Taekwon-do se vyznačuje lehkostí, rychlostí, uvolněností, energií a elegancí pohybu. Při tréninku je nejdůležitější píle, vlastní disciplína a vzájemná úcta. Součástí tréninku je vždy zahřátí, rozcvička, protahování, technika a fyzička, nakonec je zařazeno uklidnění a meditace. Děti se učí orientaci v prostoru, koordinaci těla, rychlosti, hbitosti, vnímavosti, projevení se, prosazení se, a to vše formou  zábavy. Každé cvičení probíhá nenásilnou formou her a soutěží.

Tohle bojové umění je určeno pro každého, kdo chce něco udělat pro sebe, chce se naučit bránit, a kdo má čisté myšlenky. U taekwon-do nezáleží na věku a pohlaví, cvičí dokonce i tělesně postižení a dosahují dobrých výsledků. Jde o univerzální sport, který může provozovat každý člověk bez ohledu na svůj věk a je vhodný i pro děti jakéhokoliv věku i starší důchodce, vždy je pro každou věkovou skupinu trénink upraven odpovídajícím způsobem. Nejvíce je ale oblíben právě u dětí, protože jsou stále v pohybu a vše je formou hry.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !