Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hwarangdo - korejské bojové umění

19. 03. 2011 | Fitness
Hwarangdo, v překladu cesta kvetoucích rytířů - je originální korejské bojové umění, které má kořeny přibližně 2 000 let zpět v historii. Zakladatelem je Dr. Joo Bang Lee, který v roce 1960 zkombinoval filosofii s duchem starodávných rytířů Hwarang se starodávnými tajnými bojovými dovednostmi.

Hwarangdo zahrnuje velké množství bojových prvků z nejrůznějších bojových umění a je jedním z nejúčinnějších bojových umění vůbec. Liší se od mnoha dalších, známějších způsobů boje tím, že je určeno hlavně pro využití v reálném boji. Vzniklo jako vojenský bojový systém a po celou svou historii se nikdy od tohoto zaměření neodklonilo.

Hwarangdo zahrnuje a účelně využívá jak tvrdé, tak i měkké, přímé i kruhové techniky a obsahuje více jak 4 000 bojových technik ve všech myslitelných formách osobní obrany a vyučuje techniky ovládání více než 100 zbraní. Všechny tyto techniky jsou prováděny vždy v reálné bojové formě, která má za cíl rychle, účinně a nekompromisně eliminovat protivníkův útok. Bojové techniky se dělí do čtyř základních kategorií wae gong, což znamená vnější síla, nae gong je vnitřní síla, moo gi gong je síla zbraní a shin gong jako mentální síla.

V současnosti hwarangdo prožívá svoji renesanci a některé techniky jsou cvičeny a používány jako základní u bojových jednotek určených hlavně pro plnění speciálních úkolů. V pozadí technické bohatosti a komplexnosti stojí základní myšlenka rytířů hwarang. Tento bojový výcvik je určen především jako boj na život a na smrt a ve své podstatě není jeho účelem vychovávat, není sportovním odvětvím ani formou sebezdokonalování, i když může k těmto účelům sloužit.

Hwarangdo zahrnuje všechny formy osobního boje, cvičení v používání ručních zbraní a také výcvik v technice oživování. Považuje se za dialektickou formu boje, ale nezahrnuje protikladné prvky v jednotě. Nepřiklání se ani do kategorie tvrdého, přímého boje, ani do kategorie měkké, kruhovité, má od každého něco. Cvičení s ručními zbraněmi zahrnuje šerm bambusovým mečem, holemi různých délek, krátkou šavlí nebo  kopím, ale také vrhání ostrých kamenů, dýk a jiných.

V dnešní době se hwarangdo používá jako účelová potřeba ochránit život a zdraví lidí. Techniky tohoto boje jsou v moderní sebeobraně plně prakticky využívány. V hwarangdo jde o mnohaleté zkušenosti, které jsou zárukou účinnosti a znalost podstaty je znalostí, které při vzniklých konfliktech a v reálně nebezpečných situacích napomáhá kvalifikovaně anticipovat následnou činnost možných útočníků, a to z jejich postojů, jednání a chování, odborného nebo neodborného použití zbraní a podobně. Začínající cvičenci postupně získávají podle svých dovedností bílý, oranžový, žlutý, zelený, fialový, modrý, hnědý, červený, poločerný a nakonec černý pásek.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !